O autorovi

Jiří Nosek vydal v rodinném nakladatelství KLIKA na zakázku přes 180 knih a od r. 2015 učí na svém blogu vydaniknihy.cz začínající i pokročilé autory, jak si knihu nejen vydat, ale také ji dostat k těm správným čtenářům.

KLIKA zahájila revoluci v podmínkách na vydavatelském trhu,
když začala autorům vyplácet 90 % zisku z prodaných knih.

Tolik oficiálně. Ale kdo opravdu jsem?

Blogger, lektor, vydavatel
 narozen 1975
znovu narozen 2009

Patnáct let mě živilo focení. Až do roku 2009 jsem fotil návštěvy zahraničních delegací, muzikanty, svatby, demonstrace, maturiťáky, koncerty a spoustu dalšího. Výběr z mých fotek najdete zde.

Pak jsem po mrtvici ochrnul na půlku těla. Musel jsem změnit povolání. A samozřejmě rehabilitovat jak ďas, abych zas byl schopen fungovat…

Skoro tři roky jsem si doplňoval vzdělání a ze zahraničí se učil, jak to udělat, aby se kniha dostala ke čtenáři, abych autorům mohl pomoci nejen s vydáním, ale i s tím nejdůležitějším – jak dosáhnout toho, aby lidé jejich knížky četli.

Stále fotím, ale z většiny už jen pro zábavu. Nejvíce si zafotím při zimních pobytech v JV Asii.

Jsem vodák, vandrák, hraju na kytaru a miluju batiku.

V Asii se restartuji. Což je potřeba, protože v letní sezoně vydávám až 18 knih NAJEDNOU. Když jsem doma, nejlíp je mi na vandru, na vodě, u ohně nebo kytar s přáteli a v horách, kam ale nemám mnoho příležitostí se dostat, protože ještě stále chodím o holi.

Stále se učím. I to je nutné, abychom já i mí autoři udrželi krok s dobou, technickým pokrokem, vývojem v oblasti propagace knih – a protože neustále růst a poznávat je úžasné dobrodružství.

Chcete si vydat vlastní knihu, vidět ji na pultech knihkupectví a v e-shopech?

Pomohu Vám.

Takhle to v nakladatelství KLIKA děláme.